Naslovna Sport Rukometaši Srbije poraženi od Švajcarske u Vinterturu

Rukometaši Srbije poraženi od Švajcarske u Vinterturu

Reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Švajcarske 28:32 (15:18) u polufinalu tradicionalnog 46. "Jelou kupa" u Vinterturu. Desetkovana povredama i izostankom igrača koji nastupaju u nemačkoj Bundesligi (priključuju se 31. decembra), četa selektora Jovice Cvetkovića zabeležila je prvi poraz u sedmom zvaničnom meču u 2017. godini.

131
0

Reprezentacija Srbije učestvuje je na čuvenom „Yellow Cup-u“ u Vinterturu (Winterthur), koji se po 46. put održava na kraju kalendarske godine. Selektor Jovica Cvetković poveo je na put 16 igrača koje je imao na raspolaganju u prethodna tri trenažna dana u Kovilovu. Osim petorice koja su otkazala učešće iz privatnih razloga ili povreda, Bojan Beljanski je na poštedi do prvog januara zbog povrede mišića noge, dok će se 31. decembra timu pridružiti petorica iz Bundeslige, kao i Draško Nenadić.

Domaći sastav, koga već za par dana očekuju utakmice pretkvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019. u Nemačkoj i Danskoj, diktirao je tempo pred svojim navijačima, pa su tako „orlovi“, posle startnog vođstva 3:2 i dva izjednačenja (7:7 i 22:22), uglavnom bili u rezultatski podređenom položaju.

Odbrane Dejana Milosavljeva (osam) i sjajna šuterska serija Petra Đorđića (10 golova) vratile su Srbiju u igru posle minus četiri (16:20) na startu drugog poluvremena. Izjednačili su „orlovi“ preko levog beka beloruskog Meškov Bresta u 44. minutu (22:22), ali je tajm-aut švajcarskog tima doneo novu seriju domaćina, koji je deset minuta kasnije imao i pet golova prednosti – 23:28.

Stali su igrači selektora Cvetkovića u napadu, postigli samo jedan gol za 10 minuta, tako da su Švajcarci, u čijim je redovima briljirao Fon Dešvanden (11 golova) rutinski priveli meč kraju.

U borbi za treće mesto u subotu od 18.20 sati Srbija će se sastati sa Rumunijom, koja je u drugom polufinalu izgubila od Rusije – 18:25.

Srbija: Cupara (dve odbrane), Milosavljev (osam odbrana), Marsenić 2, Marković 3(1), Vujić 5, Đorđić 10, V. Ilić 1, Jovanović 1, Đukić 3, Obradović 1, Vorkapić 1.