Dopunska nastava na srpskom jeziku u Švajcarskoj

Daleke 1971. godine godina počela su sa radom prva odeljenja tada Jugoslovenske dopunske škole u Bernu i Badenu, a pod današnjim imenom škola funkcioniše od 1997. godine. Za sve ovo vreme škola je obrazovala na hiljade dece i mladih, dok danas u njoj znanja iz srpskog jezika, književnosti, istorije, geografije i kulture stiče 1.500 učenika. Dopunska škola na srpskom jeziku je u svom gotovo poluvekovnom trajanju postojani čuvar nacionalnog identiteta, kulture i tradicije kod mladih naraštaja Srba u Švajcarskoj.

Raspored nastave za školsku 2019/2020. godinu

(ažurirano 4. februara 2020. godine)

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Ponedeljak 17.00 – 19.15
Ahornstrasse
Ahornstrasse 12

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

 

 

Utorak 16.15 – 19.00
Feldhof
Schulhausstrasse 21

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Sreda 13.30 – 18.15
Mattenbach Primar
Talgutstrasse 71

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Četvrtak 16.15 – 18.30
Steiacher A B
Schulhausstrasse

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Petak 13.35 – 16.20
Aemtler A
Bertastrasse 50

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Petak 17.30 – 19.45
Kolbenacher
Sperletweg 71

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Subota 09.30 – 12.00
Hardau
Bullingerstrasse 71

Učiteljica
Jelena Angelovski
076 687 11 68
nikolic_jelena@hotmail.com

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Ponedeljak 16.00 – 18.30
Lättenwiesen
Giebeleichstrasse 48

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Utorak 17.10 – 19.30
Hasenacker 1
Glärnischstrasse 235

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Sreda 13.00 – 15.00
Kappeli
Badenstrasse 618

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Sreda 16.00 – 18.30
Buchwiesen
Schönauweg 15

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Četvrtak 13.45 – 15.25
Sihlfeld
Sihlfeldstrasse 165

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Petak 16.30 – 19.00
Waldeg
Waldeggstrasse 5

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Subota 10.00 – 12.30
Bezirkschule
Mülweg 11

Učiteljica
Milja Stević
076 476 30 12
nastavnicamilja@gmail.com

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com

Ponedeljak 16.00 – 18.00
Allmend Schule
Leweg 21

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com

Sreda 16.00 – 18.00
Nägelimoos
Nägelimosstrasse 13

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com

Četvrtak 16.30 – 18.30
Schule Hohberg
Trulenbuck 1

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com

Petak 17.30 – 20.00
Ruggenacher III
Schulstrasse 73

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com

Subota 09.00 – 11.30 / 11.30 – 13.30
Riedenhalden
Riedenhaldenstrasse 208

Učiteljica
Ivana Petković
076 735 11 95
ivanapetkovic035@gmail.com


Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Ponedeljak 16.30 – 19.00
Fondli
Bochnackerstrasse 5

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Utorak 17.00 – 20.00
Gshwader
Gshwaderstrasse 70

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Sreda 13.00 – 15.30
Ennetgraben
Zwillikerstrasse 16

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Sreda 17.00 – 19.30
Grabenstrasse
Schulstrasse 16

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Četvrtak 17.15 – 19.30
Dorf
St. Gallerstrasse 44

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Petak 16.30 – 19.00
Zentrum,
Sekundarschule Egg
Eggstrasse 13

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com

Subota 10.00 – 12.30
Schliemperg
Schliempergstrasse 18

Učitelj
Aleksandar Nikolić
076 702 68 60
nastavniksasa78@gmail.com


Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com

Utorak 17.00 – 19.30
Nidermatt
Zentralstrasse 30

Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com

Sreda 13.00 – 15.30
Bünzmatt
Mattenhofweg 3

Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com

Četvrtak 16.45 – 19.15
Sonnmatt
Dahlienweg 12

Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com

Petak 16.00 – 18.15
Unterboden
Oberdorfstrasse 8

Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com

Subota 09.00 – 11.00 / 11.00 – 13.00
Altenburg
Altenburgstrasse 60

Učiteljica
Jelena Todorović Lazić
076 706 15 57
jelenatod@gmail.com


Učiteljica
Nataša Prica
077 451 75 05
pricanatasa@gmail.com

Utorak 16.45 – 19.15
Unterfeld
Lerchenweg 24

Učiteljica
Nataša Prica
077 451 75 05
pricanatasa@gmail.com

Petak 17.00 – 19.30
Plänke
Plänkestrasse 9

Učiteljica
Nataša Prica
077 451 75 05
pricanatasa@gmail.com

Subota 10.00 – 12.30
Gotthelf
Gotthelfstrasse 34

Učiteljica
Nataša Prica
077 451 75 05
pricanatasa@gmail.com


Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Ponedeljak 15.00 – 17.30
Brunnmatt
Ingelsteinweg 6

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Utorak 16.30 – 19.00
Längi
Längistrasse 10

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Sreda 13.45 – 16.15
Gotthelf
Gotthelfplatz 1

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Četvrtak 16.30 – 19.00
Dreirosen
Breisacherstrasse 124

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Petak 15.30 – 18.00
Dreirosen
Breisacherstrasse 124

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch

Subota 09.15 – 11.45
Sandgruben
Schwarzwaldallee 161

Učiteljica
Gordana Nikolić
076 434 16 42
goga.n@sunrise.ch


Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Ponedeljak 17.00 – 20.00
C.O.G Cycle d’Orientation la Gläne
Case postale 220

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Utorak 17.30 – 20.30
Städtli
Johannisstrasse 14

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Sreda 16.30 – 19.30
Kantonsshule Obwalden
Rütistrasse 5

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Četvrtak 17.00 – 20.00
Dorf
6033 Buchrain

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Petak 17.00 – 20.00
Krummfeld
Alte Gasse 31

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Subota 10.00 – 12.30
St. Georg
St. Georgstrasse 9

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net

Subota 14.00 – 17.00
Matthof
Matthof 1

Učitelj
Živko Marković
078 609 84 70
zivko47@gmx.net


Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Ponedeljak 16.30 – 18.45
OSZ Pestalozzi
Rathausstrasse 22

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Utorak 17.00 – 19.15
Mühletobel
Mühletobelstrasse 69

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Sreda 13.30 – 15.30
Schönenweg
Zürichstrasse 67

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Sreda 17.00 – 19.00
Herrenhof
Herenhofstrasse 25

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Četvrtak (svake druge nedelje) 17.00 – 19.15
SSZ Egelsee
Gaissbergstrasse 6

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Četvrtak (svake druge nedelje) 18.00 – 20.00
Sonnenhof
Bronschhoferstrasse 43

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Petak (svake druge nedelje) 17.00 – 19.00 / 19.00 – 21.00
Hirschberg
St. Gallerstrasse 245

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com

Petak (svake druge nedelje) 16.15 – 18.30
Entilsberg
Balberstrasse 71

Učiteljica
Marija Gaćinović
076 454 26 90
marijagacinovic@gmail.com


Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Ponedeljak 17.00 – 19.30
Scuola Media Biasca
Via Stefano Franscini 21

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Utorak 17.30 – 20.00
Scuola Media Besso 2
Via al Nido 15

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Sreda 13.30 – 16.00
Scuola Media Bellinzona 2
Via al Maglio 9

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Četvrtak 17.30 – 20.00
Istituo scolastico comunale scuola media
Via Serafino Balestra 1

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Petak 17.00 – 19.30
Scuola ai Saleggi
Via delle Scuole 10

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com

Subota 09.30 – 12.00
Cristo Redentore
Via Trezzini 13

Učiteljica
Nataša Malešević
076 325 64 33
tesmanovicnatasa@hotmail.com


Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Utorak 16.25 – 18.35
Kreuzfeld 5
Talstrasse 28

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Sreda (svaka druga) 13.10 – 14.40
Haslen
Herrenackerstrasse 29

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Sreda (svaka druga) 12.30 – 15.00
Pfundmatt 1
Saalbaustrasse 10

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Sreda 17.15 – 19.45
Wankdorf
Morgartenstrasse 2

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Petak 16.25 – 18.50
Bernarda
Banhofstrasse 40

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Subota (1. grupa) 09.50 – 11.50
Misija RS pri UN
Chemin Thury 5

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com

Subota (2. grupa) 11.55 – 13.40
Misija RS pri UN
Chemin Thury 5

Učiteljica
Jelena Mitrović
079 605 59 65
jelena.bern@gmail.com


Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Ponedeljak 17.00 – 19.30
Collège de Place d’Armes
Place d’Armes

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Utorak 17.00 – 19.30
Centre socioculturel Ecublens
Salle Frédéric Recordon

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Sreda 14.00 – 16.30
College Jean Kratzer
Rue de College 30

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Sreda 17.00 – 19.30
College Rambert
Chemin des Vignes 12

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Četvrtak 17.00 – 19.30
College Villa Thérèse
Rue de Berne 10

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Petak 17.00 – 19.30
Ecole Montriond
Avenue Dapples 58

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com

Subota 08.30 – 11.00
Cycle d’orient, du Reposieux
Rue du Tonkin

Učiteljica
Snežana Šaronjić
077 959 02 57
saronjicsnezana@gmail.com


Učiteljica
Mira Tomić
076 423 05 20
miratomic@netplus.ch

Ponedeljak 17.00 – 19.30
Ecole Sous-le-Scex
Rue des Aubépines 27

Učiteljica
Mira Tomić
076 423 05 20
miratomic@netplus.ch

Utorak 17.00 – 19.15
Ecole Primaire de Haute-Nendaz
Rue des Aubépines 27

Učiteljica
Mira Tomić
076 423 05 20
miratomic@netplus.ch

Sreda 17.00 – 19.30
Centre Scolaire du Beaulieu
Place Beaulieu 4

Učiteljica
Mira Tomić
076 423 05 20
miratomic@netplus.ch

Subota 10.30 – 13.00
Schulhaus Im Sand
Sand süd

Učiteljica
Mira Tomić
076 423 05 20
miratomic@netplus.ch

Prijava za upis učenika

Prijava za upis učenika u Dopunsku školu na srpskom jeziku za školsku 2020/2021. godinu

Vesti