Naslovna Sport 0:2-5:2! Seferović demolirao Belgiju za završni turnir!

0:2-5:2! Seferović demolirao Belgiju za završni turnir!

Fudbaleri Švajcarske igraće na završnom turniru Lige nacija pošto su u poslednjem meču grupne faze pobedili Belgiju na svom terenu posle velikog preokreta 5:2 i zauzeli prvu poziciju u grupi A2.

139
0

Švajcarci i Belgijanci grupe završavaju sa po devet bodova, ali ekipa Vladimira Petkovića ima bolji međusobni skor i ona će se naći u borbi za trofej.

Na poslednjem mestu je Island bez bodova.

Duel u Lucernu nije dobro počeo po domaće pošto su osvajači treće pozicije na Svetskom prvenstvu u Rusiji vodili posle 17 minuta sa 2:0. Strelac oba pogotka bio je Torgan Azar.

Igrač Mehengladbaha je u drugom minutu iskoristio veliku grešku Elvedija i prevario Somera, da bi u 17. uputio fantastičan udarac sa ivice šesnaesterca u dalju mrežu.

Nije dugo trajalo slavlje Belgije. Švajcarska je do poluvremena uspela da preokrene. Rodriges je iz penala u 26. minutu najavio kanonadu,  koju je nastavio Haris Seferović pogocima u 31. i 44. Prvi gol Seferovića kruna je odlične akcije Rodrigesa i Šaćirija, a drugi posle dodavanja Fernandesa.

Napadač Benfike je kompletirao het-trik golom u 84. minutu, kad je iskoristio centaršut Mbabua, a u međuvremenu Elvedi je popravio kiks kod gola Azara i u 62. zatresao mrežu Kurtoe, na asistenciju izuzetno raspoloženog Šaćirija.

Kakav uspeh su Švajcarci napravili, govori i podatak da su Belgijanci primili pet golova na jednom meču prvi put od 2009. godine.

U ostalim mečevima, Estonija je savladala Grčku na gostovanju u Atini 1:0, u okviru grupe C2, ali je to nije spaslo ispadanja u diviziju D.

Jedini gol na Olimpijskom stadionu bilo je delo igrača domaćih Lambropulosa u 44. minutu.

Duel Mađarske i Finske završen je pobedom domaćh 2:0. Salai je bio strelac u 29, a Nađi u 37. minutu. Finci su, uprkos porazu, ostali prvi na tabeli grupe C2 sa 12 bodova i oni će igrati u B diviziji u narednoj Ligi nacija.

Mađari su drugi sa 10 bodova. Grci su treći sa devet, a Estonija poslednja sa četiri.